Tvůrčí psaní I. 

Rádi čtete, ale chtěli byste umět také něco napsat? Láká vás ponořit se do světa písmen, slov a vět? Potřebujete vypilovat svůj písemný projev? Vyzkoušejte kurz tvůrčího psaní.

 

Poznáte, jak vznikají umělecké či publicistické texty, naučíte se ovládat řemeslo a projevit svůj vlastní talent. Součástí kurzů je i psaní vlastních textů, posuzování textů ostatních, čili slouží i k vylepšení sebereflexe. Kurz vám představí řemeslo ze všech stran a umožní vám vyzkoušet si více stylů i žánrů, abyste se v psaní mohli najít.

Na každém setkání s lektorkou proberete teoretickou část a tipy, které můžete následně využít v praxi, vyzkoušíte svou vlastní fantazii, vytvoříte text, který následně sdílíte s ostatními a společně budete pracovat na jeho zlepšení. Na závěr dostanete úkol na doma. Pokud chcete využít kurz ke svému maximálnímu rozvoji, je potřeba pracovat i mimo společné hodiny.

Kurz můžete absolvovat jako celek (tj. všech 10 témat) nebo se zúčastnit pouze tématu, které vás zajímá. Každé setkání bude trvat 3 hodiny.

Pro koho je kurz určen:

Dospělí (a mladí od 16 ti let), kteří hledají smysluplný koníček, kreativní odreagování a rádi pracují se svou fantazií. Kurz je určen každému, kdo rád píše, čte a vymýšlí příběhy. Můžete být úplný začátečník, ale i mírně pokročilý, který chce vyzkoušet více druhů psaní, objevit svůj talent a své zaměření.

Lekce v kurzu:

1. Hry se slovy  - Co je tvůrčí psaní a jak se liší od netvůrčího? Jak začít psát? Jak se vypsat z emocí, krátké útvary, příběh

2. Postava a prostředí

3. Povídka

4. Hraní s žánry (pohádka, detektivka, horor,...)

5. Žánrová povídka

6. Publicistika - základní publicistické žánry (zpráva, článek, komentář, recenze), rozdíl podle zaměření média a cílového publika

7. Publicistika - v roli novináře (interview, fejeton, reportáž)

8. Blogování a psaní online (Jak se liší psaní na internetu, jak psát blog, jak psát pro web, jak psát na sociální sítě)

9. Scénář - specifika psaní pro TV nebo rozhlas

10. Poezie a texty

11. Začínám psát knihu -jak vzniká kniha, jak se připravit, jak vytvořit osnovu knihy....


 

Kurzem vás provede lektorka Iva Peláková.

 

tvůrčí psaní II. - NOVINKA

Chtěli byste systematicky pracovat na svých textech a dovést je k dokonalosti?

Přijďte na pokračovací kurz tvůrčího psaní. Zatímco první kurz byl určen především začátečníkům, kteří teprve hledají svůj styl a zaměření, tento kurz je pro všechny psavce, kteří to s tvorbou myslí aspoň trošku vážně a mají zájem své texty vybrousit a posléze třeba i publikovat.

 

Na jednotlivých lekcích budeme nejen psát, ale i editovat texty ostatních, tříbit si pohled na literaturu, naučíme se svá díla upravovat a přepisovat. Vyzkoušíme si psát na zadání i pouze s vlastní fantazií, vymyslet téma hned na hodině, ale i v klidu doma, když nás nikdo nehoní. Podíváme se na psaní do větší hloubky a vypilujeme vlastní styl.

Plánujete napsat knihu? Na tomto kurzu na ní můžete systematicky pracovat a získávat průběžnou zpětnou vazbu.

Naučíme se, jak si psaní rozplánovat, na co se zaměřit ještě než začneme, a použijeme různé kreativní pomůcky, které nám v psaní pomohou.

Součástí lekce bude troška teorie, tipy z mé praxe, samotné psaní, sebereflexe, editování.


 

Kurzem vás provede lektorka Iva Peláková.

Poptávka kurzu

Reference účastníků

 

I když si myslíte, že nemáte příliš bujnou fantazii a neumíte sestavit příběh, lektorka vás přesvědčí o opaku. Kurz byl báječný relax, kdy úplně zapomenete na to, co vás za celý den potkalo. Lektorka je velmi vstřícná a skvěle motivuje kurzisty. Na hodiny je vždy výborně připravená. Bylo zajímavé vymýšlet vlastní postavu, její charakteristiky, minulost i budoucnost. Velmi zábavné bylo i použít známou literární postavu a zasadit ji do úplně nového prostředí.

Simona

​Kurz tvůrčího psaní mne zcela nadchl, základní kurz probral až překvapivě spoustu témat. Zároveň byl předán dostatek informací pro hlubší zamyšlení nad jednotlivými žánry a útvary. Vyhovoval mi poměr teorie a praxe, líbilo se mi rozebrání námi napsaných úkolů nejen s lektorkou, ale i s ostatními kurzisty. Velice příjemná forma sdělení i spousta materiálů a ukázek + doporučení od profesionálů. Otevřelo mi to vnímání psaného díla do hloubky a zároveň i v nadhledu.

Dušan

Kurz mi pomohl nalézt směr, kterému se chci při psaní věnovat a byla to první lekce, kdy jsem se "přistihla", že opravdu sama něco píši... Téměř každý občas potřebuje zformovat myšlenky do psaného projevu. Když začne psát, otevírají se mu možnosti nahlédnout do vlastní duše a aspoň na chvíli si jen tak hrát se slovy, pocity a fantazií. Kurz Tvůrčího psaní pod laskavým vedením Ivy dává prostor a příležitost vyzkoušet si něco nového a třeba i najít nový střípek radosti do života.

Eva

Fotografie použita dle Creative Commons KimManleyOrt  Eva Swalens Řepová © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode