Dušan Swalens

fotograf, lektor letního Fototábora

„Preferuji učení stylem – vyzkoušej a praktikuj. Své přednášky vedu tak, aby si každý posluchač probírané téma osobně vyzkoušel a nacházel vlastní pojetí zadaného tématu. Neučím, pouze ukazuji cestu a nechávám prostor pro vlastní vyjádření.“

Předchozí zkušenosti a praxe

Lektor kurzů kreativní fotografie pořádané v belgickém Bruselu. Aktivně se věnuje jógové praxi, fotografování a osobnímu rozvoji. Vede společnost Sweet Life, která se zabývá prodejem pravých belgických ručně vyráběných pralinek (kontakt na českou pobočku společnosti naleznete zde), a jako jednatel společnosti Yesowl Consulting s.r.o je distribuuje i do České republiky. S partnerkou se podílí na chodu prostor Černobílého centra. Ve zbytku volného času se věnuje fotografickým projektům a výstavám (více zde).

Vystudoval střední průmyslovou školu stavební, ale klíčové pro něj bylo studium na Vyšší odborné škole filmové, obor fotografie a kamera. Byl také posledním soukromým žákem fotografa a zakladatele umělecké školy v Ostravě, Bohuslava Růžičky. Jeho profesní začátky se odehrávaly na pozici kameramana v České televizi, ale posledních 16 let převážně pracoval v Belgickém království, ve kterém vznikla i větší část jeho fotografického díla.

Co Dušan v ČBC učí?

  • kurzy a workshopy Kreativní fotografie
  • a připravujeme další …
Rolovat nahoru