MgA Iva Peláková

lektorka kurzů seberozvoje

Velký důraz kladu na kreativitu člověka.
Věřím, že ji v sobě má každý, jen občas potřebuje pomoct vytáhnout ji na povrch a systematicky posilovat. Při učení vyznávám především pohodu. Každý by se měl cítit dobře, mít šanci se projevit a posunout se dál, kupředu ke svému cíli. V tom se snažím svým studentům co nejvíce pomoci.
Věnuji se koučinku, a tak i během výuky občas používám koučovací otázky a techniky, které studenty nutí přemýšlet jinak a motivují je.

Psát jsem začala, když mi bylo 8 let. Od té doby jsem si šla za svým cílem stát se spisovatelkou a redaktorkou. Vystudovala jsem Tvůrčí psaní, publicistiku a redakční práce na Literární akademii, a stala jsem se tak magistrou umění. Prošla jsem kurzy pod vedením skvělých učitelů, například Ivony Březinové, Radka Malého, Jiřího Dědečka, Pavla Vernera nebo Markéty Dočekalové. Již 5 let píšu pro Mladou frontu Dnes, vydala jsem svou vlastní pohádkovou knihu Prázdninová dobrodružství Knihomily Začtené, napsala jsem několik minutových her pro Český rozhlas Junior, podílela jsem se na pohádkách pro neslyšící a psala články například pro web Mít vše hotovo nebo Studentpoint. Také jsem pracovala pro Český aeroholding jako šéfredaktorka časopisu pro zaměstnance, mám tedy s psaním zkušenosti skutečně ze všech možných stran (jako spisovatelka, redaktorka, editorka i korektorka).

V roce 2015 jsem založila Tvůrčí školu seberozvoje Láry Fáry, kde vyučuji tvůrčí psaní a také seberozvoj. Cílem mých kurzů je naučit děti i dospělé to, co se ve školách obvykle neučí, ale v životě je to velice potřeba.

Rolovat nahoru